هواگیری دستگاه بنر


ntjetcom-havagiridastgah.jpg

هواگیری دستگاه بنر

هواگیری دستگاه بنر : در بسیاری از اموری که به رنگ آمیزی و مرکب مربوط است ، وجود هوا عاملی نامطلوب در نظر گرفته می شود ، چرا که در ابتدایی ترین اثر سوء خود فضایی را که قرار بوده توسط یک رنگ خاص اشغال شود گرفته و طبیعتاً پس از پاشش روی سطح و پیوستن به سایر ملکول های هوا ، جای مذکور را خالی می گذارد .
این در حالیست که در حین تزریق رنگ نیز وجود این عامل خارجی به بر هم خوردن غلظت ، گرانروی و تغییر ساختار فیزیکی رنگ منتهی شده که این عامل هم یکی دیگر از عللییست که به بی نظمی رنگ در هنگام تزریق روی سطح دامن می زند .
چرا باید هوای دستگاه بنر را بگیریم ؟
چنانچه بخواهیم به صورت تخصصی تر به مسأله وجود هوا در دستگاه های چاپ بنر بپردازیم ، می توانیم وجود خطوط پرشمار و نامتعارف ، عدم تزریق یکی از رنگ ها یا عرضه آن تنها در مد و سرعتی خاص یا عدم پمپاژ مناسب مرکب را از اصلی ترین پیامدهای وجود هوا در دستگاه بدانیم . از این روست که هواگیری دستگاه چاپ بنر ، آشنایی با فواید و فراگیری روش های آن به منظور افزایش کیفیت خروجی این سخت افزار بر مالکان این دستگاه الزامیست .

هواگیری دستگاه بنر برای بسیاری از اپراتوران با تجربه امری ساده بوده که با دیدن اولین علائم مشکل سازی هوا به رفع آن می پردازند ؛ در نتیجه نیاز به آموختن نکات آن ندارند . این در حالیست که افراد تازه کار ، اپراتوران کم تجربه تر یا افرادی که با مدل های جدید دستگاه بنر سر و کار دارند نیازمند آشنایی با قطعات مختلف و عملکرد آن ها پیش از هواگیری دستگاه بنر می باشند . از این روی در ادامه به بررسی چند قطعه مهم که مستعد حبس کردن هوا و ایجاد خلل در عملکرد دستگاه مورد نظرمان هستند می پردازیم .

قطعات مهم در هواگیری دستگاه بنر
ساب تانک : در دستگاه چاپ بنر ترتیب تزریق جوهر بدین ترتیب است که مرکب مورد نظر به جای اینکه مستقیماً از منبع رنگ به سمت نازل های پاشش حرکت کنند ، ابتدا وارد حوضچه ای واسطه شده و سپس در شرف مصرف قرار می گیرند . این حوضچه که ساب تانک یا مخزن ثانویه نام دارد ، به شناوری مجهز است که همانند سنسورهای باک سوخت یک خودرو می تواند حجم مایعات درون خود را بسنجد . بدین ترتیب چنانچه موجودی آن از 50 درصد کمتر شود درخواست پمپاژ رنگ را به کریج داده و اگر به بالای 75 درصد برود دستور قطع جریان رنگ را صادر می کند .
در ادامه گفتنیست که گاهی شناور مذکور به دلیل لخته شدن رنگ روی آن پاسخ درستی به ما نداده و یا به دلیل داشتن مشکلات فنی قادر به قطع جریان مرکب نیست . در این شرایط است که جریان رنگ به پر نمودن سابتانک ادامه داده و با این کار خود به مگنت آسیب می رساند . گفتنیست که عدم فعالیت درست پرچ (پرژ) و قاطی شدن رنگ های مختلف نیز از دیگر آثار نامطلوب پر شد این بخش می باشد .

پمپ هوا : برای اینکه مرکب رنگ های مختلف از جای خود حرکت کرده و در شلنگ های نازل به جریان بیافتند نیازمند یک نیروی محرکه هستند ، نیرو محرکه ای که در اکثر قریب به اتفاق دستگاه های چاپ بنر فشار هوا می باشد . در این دستگاه ها پمپ هوا با ایجاد هدفمند فشار و انتقال آن به مخزن رنگ ها ، محتویات آن ها را به سمت مگنت و ساب تانک روانه می کند .
مگنت دستگاه بنر : گفتیم که با دمیده شدن هوا به شلنگ های حاوی جوهر ، این مواد به سمت نازل حرکت کرده و در آستانه مصرف قرار می گیرند ، اما قطعه مهمی که در این میان بدان اشاره نشد مگنت های دستگاه چاپ بنر می باشد . این محصول که وظیفه تقسیم فشار مذکور را دارد ، با اتصال به رنگ های مختلف زمینه حرکت هریک را به صورت مجزا به وجود می آورد .

وجود هوا در سامانه چاپ دستگاه بنر به صورت ویژه در هنگام پرچ (پرژ) کردن خودنمایی می کند . از این روی بررسی پمپ ، مگنت و سابتانک که به آن ها اشاره شد ضروریست . در این اقدامات پس از بررسی اتصالات و شلنگ های موجود ، اطمینان از عدم خروج هوا از سابتانک الزامیست .


پرسش و پاسخ ( پاسخ به ایمیل شما نیز ارسال می گردد )

  • ۴۴۲۹۳۹۴۹ - ۰۲۱
  • تهران - بزرگراه جلال آل احمد - بين شيخ فضل ا... و يادگار امام - چهار راه آريافر - پلاک ۳۱۵