نرم افزار maintop


ntjet.com-maintop.jpg

نرم افزار maintop

نرم افزار maintop : سخت افزارها به خصوص تجهیزاتی که به نحوی با دنیای دیجیتال در ارتباط هستند همیشه به یک مترجم برای برگردان مفاهیم دنیای واقعی و تبدیل آن به زبانی که برای این سخت افزارها قابل درک باشد نیاز دارند.

لزوم استفاده از نرم افرازهای کامپیوتری

در کامپیوتر ها این سیستم عامل و سایر نرم افزار ها هستند که عکس ها ، فیلم ها، موسیقی ها و دیگر انواع فایل های داده دیجیتالی را برای سخت افزار خود ترجمه کرده و به مفاهیم قابل درک برای آنها تبدیل می کنند. 

دستگاه های چاپ بنر نیز به عنوان یک سخت افزار که هیچ درکی از یک عکس ندارند و تنها مفاهیمی که متوجه می شوند رشته های بلندی از صفر و یک ها هستند ، نیازمند چنین مترجمی برای تبدیل انواع فایل های تصویری به زبان باینری می باشند.

این کار در دستگاه چاپ بنر توسط نرم افزار هایی انجام می گیرد که در اصطلاح به آنها ریپ ( RIP ) گفته می شود.

اگر معنای واژه ریپ را جستجو کنیم خواهیم دید که این لغت به معنای رشته رشته کردن و شکافتن چیزی است ؛ این نامگذاری بدین جهت صورت گرفته است که کار این نرم افزار دقیقاً همان رشته رشته کردن یک عکس می باشد که باعث می شود دستگاه بتواند آن را درک نماید.

 

معرفی Maintop 

نرم افزار های ریپ انواع مختلفی دارند که نرم افزار maintop یکی از آنهاست. در ادامه تلاش می کنیم تا مقداری درباره این نرم افزار صحبت نماییم.


یکی از مشکلاتی که در صورت نبود نرم افزارهای ریپ به وجود می آید تفاوت رنگی است که بین فایل تصویری موجود در کامپیوتر و بنر چاپ شده دیده می شود.

از ویژگی های مهم این نرم افزار همین موضوع است که maintop باعث می شود وضوح تصویر چاپ شده و رنگ های به کار رفته در آن در حد مطلوبی به تصویر دیده شده در مانیتور شبیه باشد.

ویژگی برنامه های ریپ

ساختار کلی کار این نرم افزار و همچنین دیگر ریپ ها به این شکل است که با دریافت فایل تصویری که در داخل کامپیوتر موجود است آن را به فرمت های تصویری که برای چاپگرها مورد قبول است تبدیل می نماید و این قابلیت را به کاربر می دهد تا بتواند آن فایل را با فرمت جدید در سیستم ذخیره کرده و سپس آن را در نرم افزار دستگاه چاپ بنر اجرا نموده و اقدام به چاپ آن نماید.

از رایج ترین فرمت هایی که نرم افزار maintop در اختیار کاربر می گذارد Prt و Prn هستند که به سادگی در نرم افزارهای موجود بر روی انواع دستگاه های چاپ لارج فرمت و سایر پرینترهای جوهر افشان قابل اجرا می باشند.

 

لازم به ذکر است که در برخی مدل های دستگاه های لارج فرمت این قابلیت وجود دارد که تصویر همزمان با ریپ شدن به دستگاه ارسال شود و عملیات چاپ آن بدون مسیر های انحرافی مانند ذخیره سازی عکس و ارسال مجدد به دستگاه انجام گیرد.


نرم افزارهای ریپ عموماً به همراه دستگاه های چاپ بنر و فلکسی و دیگر چاپگرهای لارج فرمت در هنگام خرید به خریداران داده می شود ؛ این نرم افزارها نقش بسیار حیاتی و مهمی را در این دستگاه ها ایفا می کنند به نحوی که بدون هیچ شکی می توان از آنها به عنوان مغز متفکر دستگاه یاد کرد.

مزایای کار با maintop 

از نکات مثبتی که ریپ هایی مانند نرم افزار maintop دارند این است که به واسطه محیط کاربری ساده آنها ، در صورتی که به طور کامل با دستگاه سازگار باشند می توانند کار را برای کاربر دستگاه بسیار ساده نمایند و کاربران این ماشین های چاپ دیگر نیازی به گذراندن سالها کار و کسب تجربه به منظور حرفه ای شدن در این کار نداشته باشند .


همانطور که گفتیم علاوه بر مین تاپ، نرم افزارهای ریپ دیگری نیز وجود دارند که همان کار را در دستگاه بنر انجام می دهند و به کاربر کمک می کنند تا با کمترین زحمت ممکن رنگ های مورد استفاده در بنر چاپ شده را به فایل تصویری که در مانیتور خود می بینند نزدیک کنند.

به عنوان نمونه می توانیم به نرم افزارهایی همچون Onyx ، Photo Print و نرم افزار Wasatch در این حوزه اشاره نماییم.

تهیه maintop 

جالب است بدانید که نسخه اصلی و به اصطلاح اورجینال این نرم افزارها قیمتی در حدود 350 تا هزار دلار دارند و معمولاً از قفل های نرم افزاری قدرتمندی برخوردار هستند اما نسخه های قفل شکسته آنها به لطف هکر هایی که قوانین کپی (کپی رایت) را نادیده گرفته اند ، با کمی جستجو در اینترنت یافت می شود.

البته مبرهن است که نرم افزار های قفل شکسته و هک شده همیشه دارای مشکلاتی کوچک و بزرگی هستند و بنابراین توصیه می شود تا از نسخ های اصلی این نرم افزارها استفاده نمایید.


پرسش و پاسخ ( پاسخ به ایمیل شما نیز ارسال می گردد )

  • ۴۴۲۹۳۹۴۹ - ۰۲۱
  • تهران - بزرگراه جلال آل احمد - بين شيخ فضل ا... و يادگار امام - چهار راه آريافر - پلاک ۳۱۵