عیب یابی دستگاه چاپ بنر


ntjet.com-eybyabidastgahechapbanner.jpg

عیب یابی دستگاه چاپ بنر

به صورت کلی نمی شود یک نسخه یکسان برای رفع تمام ایرادات و عیب یابی دستگاه چاپ بنر ارائه کرد زیرا این دستگاه ها در انواع و برند های مختلف با اجزای داخلی متفاوت و حتی مکانیزم های متنوع وجود دارند ؛ اما موضوعی که حائز اهمیت می باشد این است که می توان در پاسخ به سوالات مختلف درباره عیوب متفاوت دستگاه های چاپ بنر پاسخ های گوناگونی داد تا بتوان از طریق ریشه یابی ایرادات با استفاده از این پاسخ ها نسبت به رفع عیب های دستگاه تلاش نمود. در ادامه به چند مورد از ایراداتی که در دفعات متعددی به وجود آمده است می پردازیم و راه های احتمالی برطرف کردن آن ها را مورد بررسی قرار می دهیم.

به عنوان مورد اول از ایراداتی که در دفعات متعدد رخ داده است این موضوع می باشد که سنسورهای رول باز کن دستگاه نمی توانند در زمان مناسب و به موقع رول را باز کنند ؛ در چنین حالتی بهتر است که به بررسی چند قطعه این ماشین بپردازیم. چشم رول باز کن ، چرخ دنده های مربوط به این قطعه و همچنین سیستم برقی دستگاه از قسمت هایی می باشند که در صورت بروز این مشکل باید ابتدا چک شوند. از دیگر کارهایی که می شود برای رفع این مشکل انجام داد بررسی درست بودن زاویه چشمی ها نسبت به افق می باشد.
در ادامه بحث عیب یابی دستگاه چاپ بنر به این مورد بر می خوریم که موتورهای دستگاه دستور نمی گیرند و حرکت نمی کنند ؛ در چنین زمانی ابتدا باید از این موضوع مطمئن شوید که این مشکل از قسمت سخت افزاری دستگاه است و یا این بخش نرم افزاری است که باعث به وجود آمدن این مشکل شده است. اگر از سخت افزاری بودن مشکل اطمینان حاصل کردید باید پاور های تامین برق موتور را بررسی کنید.
از دیگر مشکلاتی که ممکن است سر راه کاربران دستگاه چاپ بنر و فلکسی قرار بگیرد پمپ نشدن جوهر و مرکب توسط پمپ دستگاه است. در چنین حالتی ابتدا شناور سابتانک را باز کنید و به خوبی شستشو دهید. گاهی اوقات لختگی های رنگ و گرفتگی هایی به وجود می آیند که ممکن است از همین طریق برطرف شده و دستگاه دوباره مانند روز اول کار کند ؛ چک کردن پمپ مرکب و اطمینان از رسیدن برق به آن نیز در مرحله بعدی کار قرار دارد. گاهی اوقات پمپ های مرکب هوا می گیرند پس باید به این موضوع نیز دقت کنید و در صورت هوا گرفتن باید آن را هواگیری کنید.
گاهی اوقات دکمه های پرچ جوهر دستگاه عمل نمی کند ؛ شاید چنین اتفاقی برای شما نیز رخ داده باشد. در چنین حالت هایی باید پمپ هوا ، مگنت و سابتانک آن چک شوند. پس از انجام این کار اتصالات شیلنگ هوا نیز باید مورد بررسی قرار گیرد و در صورت وجود نشتی ، برطرف شود. از قسمت های دیگری که باید در این مورد چک شوند سابتانک جوهر است و دقت داشته باشید که از آن هوا خارج نشود.
در ادامه بحث و ذکر موارد پر تکرار ایرادات به وجود آمده در ماشین های چاپ بنر و فلکسی در حوزه موضوع عیب یابی دستگاه چاپ بنر ذکر این مورد نیز خالی از لطف نیست که در مواقعی دستگاه تمام عملیات را به خوبی انجام می دهد اما پاشش رنگی در زیر هد ها وجود ندارد و در واقع به صورت سفید چاپ می شود. در چنین مواقعی چه کاری باید انجام داد ؟ ابتدا به کوچکترین علت ها بپردازید و مثلاً ولتاژ سر هد را بررسی کنید و از تامین بودن آن مطمئن شوید. کابل ها و سوکت هایی که در سر هد وجود دارند تا بتوانند برق را به آن برسانند چک کنید و از شل نبودن آنها اطمینان حاصل کنید. پس از این مرحله باید سیم کشی که تا سر هد کشیده شده را بررسی و چک کنید .
در نهایت باید گفت که عیب یابی دستگاه چاپ بنر به دلیل ظرافت و حساسیت و همچنین کاربری سنگین و زیاد همیشه در خطر بروز انواع رخداد ها و ایرادات هستند و هر چه بیشتر در نگهداری آن ها انواع موضوعات امنیتی رعایت شود این مشکلات کمتر برایشان به وجود می آید. ایراداتی که ذکر شد تنها نمونه های کوچکی از تعداد وسیعی از ایرادات هستند که ممکن است در دستگاه چاپ بنر به وجود بیاید و توجه داشته باشید که راه حل های پیشنهادی از ابتدایی ترین راه های حل این مشکلات است. در صورتی که با توجه به این راه ها مشکلات دستگاه شما حل نشد از انجام اموری که به آن ها وارد نیستید بپرهیزید و سریعاً با یک تعمیرکار زبده در این زمینه کمک بگیرید .


پرسش و پاسخ ( پاسخ به ایمیل شما نیز ارسال می گردد )

  • ۴۴۲۹۳۹۴۹ - ۰۲۱
  • تهران - بزرگراه جلال آل احمد - بين شيخ فضل ا... و يادگار امام - چهار راه آريافر - پلاک ۳۱۵