ریپ دستگاه چاپ بنر


ntjet.com-ripedastgahechappebanner.jpg

ریپ دستگاه چاپ بنر

ریپ دستگاه چاپ بنر : می دانیم که همه وسایل هوشمند یا رایانه هایی که در دنیا وجود دارند ، ترکیبی همگون از سخت افزار و نرم افزارهایی هستند که امکان بهره برداری از خود توسط کاربران انسانی را فراهم می آورند . سخت افزار ها همانطور که از نامشان بر می آید ، به قسمت های فیزیکی و قابل لمسی از یک سیستم گفته می شوند که عمدتاً نقش ورودی ، خروجی ، ذخیره سازی داده ها ، محافظت در برابر مخاطرات محیطی و ... را بر عهده دارند . این در حالیست که نرم افزارها ، به عنوان پدیده هایی که از قالب اعداد صفر و یک سر برآورده و با کمک مبدل های مختلف برای انسان قابل فهم می شوند ، واسطه هایی برای استفاده از سخت افزارهای مذکور می باشند .

در ادامه باید گفت که نرم افزارهای کامپیوتری که دربرگیرنده داده‌ها و فرمان های دیجیتالی هستند ، در حقیقت همان سیستم عامل ، برنامه ها و مجموعه اطلاعاتی می باشند که از طریق صفحه نمایش می بینیم و با آن ها سر و کار داریم ، در نتیجه چنانچه وجود نداشته باشند ، کار با کامپیوتر معنایی هم نداشته و عملاً این ساختار فیزیکی کارایی خاصی ندارد .

در همین رابطه ، دستگاه چاپ بنر امروزی که به جرأت می توان آن را یک سخت افزار هوشمند نامید ، چنانچه فاقد نرم افزاری برای کنترل اقداماتش بوده و کاربر نتواند آن چیزی را که دقیقاً می خواهد به وی بفهماند ، دیگر کارایی نداشته و سالم و روشن بودن آن با ده ها افزونه مدرن و کاربردیش دردی از ما دوا نمی کند . در نتیجه اینکه بی دلیل نیست که گفته می شود نرم افزار دستگاه بنر مغز متفکر آن بوده و وجود سازگارترین نوع آن ها با دستگاه به حداکثر شدن کیفیت خروجی کار منجر می شود .

اگرچه دستگاه های چاپ بنر دارای اسکرین های لمسی و دستورالعمل هایی کلی برای به تصویر کشیدن یک تصویر بایونری هستند ، اما کاربر آن ها به اندازه ای زیاد و گسترده نیست که دست اپراتور برای انجام کارهای مختلف باز بوده و بتواند نهایت توانایی این دستگاه را به منصه ظهور بگذارد ؛ در نتیجه نرم افزارهایی لازم است تا با نصب بر روی کامپیوترهای شخصی و ایجاد ارتباط با دستگاه ، تسلط و قدرت بیشتری به کارفرما در ارائه محصول مورد نظرش بدهد .

ریپ دستگاه چاپ بنر به عنوان این نرم افزار ، پس از اینکه بر روی سامانه های رایانه ای که به دستگاه متصل است مورد استفاده قرار می گیرد ، این امکان را به کاربران می دهد تا با بهینه کردن فاکتورهای مختلف چاپ ، محصولی با مصرف کم رنگ ، کیفیت زیاد ، سرعت بالا ، هزینه ای حداقلی و حتی استفاده از عرض دستگاه به منظور چاپ همزمانی دو بنر غیر همسان استفاده نماید .

اینگونه نرم افزارها  (Rip) که در زبان انگلیسی به معنای تکه تکه یا گسسته کردن می باشند ، پس از دریافت تصویر مورد نظر برای چاپ ، آن را رشته رشته کرده و در پی این خرد کردن ، مقدمات چاپ خط به خط داده ها را فراهم می نمایند . ریپ دستگاه چاپ بنر توانایی این را دارد که ماحصل فعالیت های خود را با فرمت Prt و Prn ذخیره نماید ؛ فایلی که گاه به واسطه هارد درایوها و یا به صورت مستقیم و به موازات ریپ شدن به دستگاه منتقل شده و این وسیله نیز با توجه به الگوی پیش روی خود به تولید بنر دلخواه مشتری می پردازد .

در نهایت گفتنیست که ریپ دستگاه چاپ بنر ارتباط مستقیمی با عرضه کننده محصول دارد ، بدین ترتیب که بسیاری از شرکت های سازنده نسخه اختصاصی خود را به طراحان ریپ سفارش داده و در هنگام نصب این برنامه ها نیز نام دستگاه هایی خاص به طریقی ویژه ذکر شده است که دارندگان آن ها موظف به نصب همان مورد خاص هستند . ریپ یک چاپگر که از یک پرینتر ساده گرفته تا پلاتر و همین دستگاه بنر روی همه آن ها نصب است ، گاهی تحت عناوینی همچون درایو راه انداز خودنمایی می کنند . در این اثنا باید توجه داشت که ریپ دستگاه چاپ بنر مخصوص خود آن بوده و نمی توان با کمک ریپی متفرقه دستگاه دیگری را به سیستم شناساند ؛ اشتباه مهلکی که سبب می شود تا اگرچه به ظاهر برنامه ای تصاویر را برای چاپ عریض خرد می کند ، اما در عمل به دلیل عدم توجه به کالیته رنگ و کیفیت آن ، چیزی که چاپ می شود با پدیده ای که انتظار داشتیم متفاوت است .


پرسش و پاسخ ( پاسخ به ایمیل شما نیز ارسال می گردد )

  • ۴۴۲۹۳۹۴۹ - ۰۲۱
  • تهران - بزرگراه جلال آل احمد - بين شيخ فضل ا... و يادگار امام - چهار راه آريافر - پلاک ۳۱۵