روش کار با دستگاه بنر


ntjetcom-rawashekarbadastga.jpg

روش کار با دستگاه بنر

روش کار با دستگاه بنر : خروجی کار با دستگاه های چاپ بنر از پدیده هاییست که به تجربه اپراتور بستگی دارد ، به همین دلیل کاربران مختلف بر حسب میزان توانایی و تجارب خود از دستگاه چاپ بنر بازدهی می گیرند .

اهمیت میزان تجربه در کار با دستگاه چاپ بنر


 در واقع موضوعی که در این میان اهمیت دارد این است که افرادی که تجربه کافی در استفاده از دستگاه بنر را نداشته و روش کار با دستگاه بنر را به خوبی نمی دانند خیلی زود در این حرفه دچار مشکل شده و باعث ایجاد مسائل گوناگون برای خود و پروژه در حال چاپ می شوند؛ به همین سبب است که چاپخانه های مختلف تلاش می کنند تا افراد با تجربه و کار کرده ای را به عنوان اپراتور دستگاه چاپ بنر به خدمت بگیرند.


اولین نکته حائز اهمیتی که در حوزه کار با پرینتر چاپ بنر باید به خوبی به آن توجه داشت این موضوع است که این دستگاه ها نیاز به مراقبت همیشگی دارند. شاید بتوان موضوع را به این شکل بیان کرد که ممکن است استفاده از دستگاه بنرزنی کار آسانی جلوه کند اما نگهداری از دستگاه های چاپ بنر به هیچ عنوان آسان نیست.

نگهداری و مراقبت از دستگاه چاپ بنر


مراقبت از دستگاه و دقت در استفاده از آن باعث افزایش طول عمر مفید دستگاه می شود و نیاز آن به سرویس را به تاخیر می اندازد . از مهم ترین آیتم های نگهداری این دستگاه ها توجه به کپ کردن آن است. به خوبی می دانیم که یکی از اصلی ترین و گران قیمت ترین قطعات این دستگاه ها هد آنهاست و مراقبت از آن یکی از پر اهمیت ترین مسائل در روش کار با دستگاه بنر است. در صورتی که مراقبت و نگهداری مناسبی از هد دستگاه انجام نگیرد مشکلات متعددی برای آن به وجود آمده ، عمرش کاهش یافته و کیفیت چاپ نیز به شدت پایین می آید؛ علاوه بر این هزینه های سنگینی به صاحب دستگاه وارد می شود.


به عنوان نمونه ای از نگهداری صحیح هد می توان توجه به کپ کردن درست آن ها را نام برد. از آنجایی که کپ کردن از آخرین اقداماتی است که در زمان چاپ بنر انجام می شود در برخی مواقع عواملی مانند عجله کاربر باعث می شود که این عمل به درستی انجام نگیرد و با تکرار این موضوع خسارات جبران ناپذیری به هد وارد شود. البته لازم به ذکر است که در دستگاه های جدید که تکنولوژی به روزتری در آنها به کار رفته سیستم کپ اتوماتیک مانع از بروز چنین اشتباهاتی می شود.

پرچ کردن دستگاه بنر زنی


از دیگر مواردی که در استفاده از دستگاه چاپ بنر باید به آن توجه داشت پرچ کردن به موقع و منظم دستگاه می باشد. این کار ممکن است در ظاهر کاری ساده و عادی جلوه کند اما باید به خوبی به آن توجه کرد تا باعث بروز مشکلات مختلف برای هد دستگاه نشود.


جوهر دستگاه چاپ بنر


یکی از مهمترین قسمت های کار با دستگاه چاپ بنر انتخاب جوهر مناسب برای آن می باشد. انتخاب جوهر با کیفیت از المان های اصلی روش کار با دستگاه بنر می باشد که نقش بسیار تعیین کننده ای هم در کیفیت چاپ دستگاه و هم در طول عمر قطعات مختلف آن مانند هد ایفا می کند. وقتی که برای استفاده از یک دستگاه از جوهر با کیفیتی استفاده کنید ، خواهید دید که پدیده هایی مانند نازل گرفتگی هد کاهش پیدا می کنند. استفاده از جوهر های بی کیفیت علاوه بر اینکه مشکلات مختلفی را برای هد دستگاه به وجود می آورند چاپ با کیفیت و ماندگاری مناسبی نیز ندارند.

روغن کاری دستگاه و رطوبت محیط


از کارهای مهمی که عموماً بر خلاف میزان اهمیتش چندان جدی گرفته نمی شود روغن کاری کردن ریل و بلبرینگ دستگاه است. این روغن کاری ها اگر به صورت منظم انجام گیرد باعث بالا رفتن عمر دستگاه می شود. رطوبت محیط نیز از آخرین عوامل تاثیر گذار بر روی عملکرد دستگاه است و تنظیم نبودن آن می تواند باعث بروز مشکلاتی در فرایند چاپ شود. بهتر است علاوه بر دما سنج در داخل چاپخانه یک رطوبت سنج نیز وجود داشته باشد تا بتوان آن را بر حسب رطوبت مورد نیاز برای دستگاه تنظیم کرد. البته برای دستگاه های مختلف رطوبت مورد نیاز متفاوت خواهد بود اما بهترین روش این است که آن را در یک مقدار معینی ثابت نگه دارید.


پرسش و پاسخ ( پاسخ به ایمیل شما نیز ارسال می گردد )

  • ۴۴۲۹۳۹۴۹ - ۰۲۱
  • تهران - بزرگراه جلال آل احمد - بين شيخ فضل ا... و يادگار امام - چهار راه آريافر - پلاک ۳۱۵