رفع خرابی دستگاه چاپ بنر


ntjet.com-rafeekharabidastgah.jpg

رفع خرابی دستگاه چاپ بنر

رفع خرابی دستگاه چاپ بنر : تا به حال مقایسه های زیادی میان مداوای انسانی بیمار و تعمیر وسیله ای مکانیکی و معیوب صورت پذیرفته است . با گذر از درست یا غلط بودن این نوع قیاس و شباهت یا تفاوت هایی که میان آن ها وجود دارد ، به یک اختلاف بر می خوریم که در ارتباط با موضوع بحث ما یا رفع خرابی دستگاه چاپ بنر می باشد .

 

چرا تعمیر ماشین آلات توسط یک اپراتور معمولی نیز محقق می گردد ؟

 


با وجود اینکه بدن انسان طی تکامل قدرت سیستم دفاعی و واکسیناسیون های متعدد بسیاری از عوامل بیماری زا را در نطفه خفه می کند ، اما همه روزه شاهد بیماری و شیوع ویروس هایی جدید هستیم . به همین دلیل می توان گفت که شناسایی چند عامل بیماری زا به تنهایی کافی نبوده و علاوه بر نیاز مبرم به پیشرفت روزافزون تجهیزات و داروهای پزشکی ، به روز بودن پزشکان نیز از اهمیت بالایی برخوردار است .

 

این در حالیست که یک وسیله (مثلاً همین دستگاه چاپ بنر ) اگر در مدل خاصی از خود دارای عیب و ایراداتی باشد ، علل به وجود آمدن آن پس از چندی شناسایی شده و قابلیت زایایی ندارند . به عبارتی دیگر هر معلولی در کارکرد این وسیله علت خاصی داشته و به عنوان مثال اگر ده عامل برای سروصدای زیاد دستگاه شناسایی شود ، یافتن مورد یازدهم بسیار بعید می باشد و تعمیرکاران آن نیز با استناد به همین علل ثبت شده و پرتکرار به تعمیر دستگاه مذکور می پردازند .

 

با عنایت به این مقدمه ، دارندگان دستگاه چاپ بنر نیز می توانند با فراگیری اصلی ترین علل بروز عیب و ایراد در دستگاه خود ، به طرز چشمگیری آن را تعدیل کرده و به جز مواردی که تعمیر این وسیله بسیار تخصصی و نیازمند دانش و ابزاری خاص می باشد ، خود به آن رسیدگی کنند .


رفع خرابی دستگاه چاپ بنر


یادمان باشد که با یک دستگاه الکترونیکی – مکانیکی طرف هستیم ، در نتیجه هم باید نیم نگاهی به مشکلاتی مرتبط با برق این دستگاه و مجموعه عوامل وابسته به آن داشته باشیم و هم نارسایی های مکانیکی و مشکلاتی که ممکن است ساختار فیزیکی و درگیر با قطعات متحرک آن داشته باشد را ببینیم .


مثلاً گاهی رول بازکن های دستگاه وظیفه خود را به خوبی انجام نداده و عمل چاپ را به تعویق می اندازند . این سامانه که مصداقی برای همکاری بخش مکانیکی با الکترونیکی دستگاه است ، یا در ساختار فنی چشم رول بازکن و زاویه آن مشکل دارد و یا چزخ دنده های مذکور به عنوان نماینده بخش های مکانیکی دارای نواقصی هستند ، در نتیجه اینکه این عوامل می توانند اپراتور را برای چاپ محصولی با کیفیت به دردسر بیاندازند .

 

با عنایت به این اصل در بخش مکانیکی ، گریس کاری چرخ دنده ، ریل ، بلبرینگ و کاهش اصطکاک قسمت های متحرک دستگاه می تواند علاوه بر افزایش عمر آن ها ، مسبب حرکت شناور و روان تر کریج شده و طبعاً کیفیت چاپ را افزایش دهد و در قسمت های الکترونیکی و نرم افزاری هم کسب آگاهی و تجربه می تواند به تنظیم و استفاده بهتر از این اجزا بیانجامد .

 

تا دستگاهی روشن نشود خروجی خاصی به ما نمی دهد و تا شروع به کار نکند نواقص عملکردی آن مشخص نمی شود ، در نتیجه به عنوان اولین قدم در رفع خرابی دستگاه بنر به مشکلات روشن شدن آن می پردازیم .


گاهی پس از اینکه دستور حرکت را صادر کرده و موتورهای دستگاه عکس العملی از خود نشان ندادند ، بررسی عملکرد نرم افزار نخستین قدم رفع عیوب احتمالیست . چک کردن سرو و موتور دستگاه و همچنین پاورهای تأمین کننده برق ورودی از دیگر اقداماتیست که بدین منظور نجام می دهیم .


هد گرفتگی

هدگرفتگی به عنوان یکی از رایج ترین تهدیداتی که عملکرد مطلوب دستگاه بنر را تهدید می کند عموماً به دلیل جریان یافتن مستمر و طولانی مدت مرکب بی کیفیت در دستگاه ، ترکیب شدن دو نوع مرکب با ویژگی های ساختاری متفاوت ، وجود دما و رطوبت غیر مطابق با نیازمندی های عملکرد ایده آل دستگاه ، وجود گرد و غبار در محیط قرارگیری این دستگاه ، وجود مشکلات برقی و همچنین عملکرد نادرست چاه ارث هد یک دستگاه می گیرد .


با به وجود آمدن این مشکل که دیر یا زود به سراغ ما آمده و دردسرهایی در کیفیت چاپ ایجاد می کند ، راه حل هایی برای رفع خرابی  دستگاه چاپ بنر تعریف می شود .

تمیزکردن هد با قاشقک هد ، کلین اتوماتیک و پرژ (پرج) دستگاه به عنوان سه روش اصلی تمیز کردن هد دستگاه ، هریک بنا به روش کار خود بخشی از آن را تمیز کرده و آماده مصرف می نماید .


پرسش و پاسخ ( پاسخ به ایمیل شما نیز ارسال می گردد )

  • ۴۴۲۹۳۹۴۹ - ۰۲۱
  • تهران - بزرگراه جلال آل احمد - بين شيخ فضل ا... و يادگار امام - چهار راه آريافر - پلاک ۳۱۵