دستگاه چاپ بنر و مش


ntjet.com-dastgahechapemesh.jpg

دستگاه چاپ بنر و مش

دستگاه چاپ بنر و مش : یکی از جذّاب ترین پدیده های نوظهوری که در سال های اخیر در امر تبلیغات میدانی و شهری به کار گرفته شده اند ، نگاره های مش می باشند . اگر بخواهیم کاربرد مش که به نوعی زیر مجموعه ای از ترکیب بنر و استیکر محسوب می شود را بیان کنیم باید بگوییم که این محصول عاملیست که پس از چسبیدن بر روی شیشه سبب می شود تا به طور همزمان فردی که پشت این محصول قرار دارد بتواند سوی دیگر آن را مشاهده کرده ، در حالی که ناظری که مقابل آن ایستاده است طرح روی این عامل را مشاهده می نماید .

به زبانی ساده تر و با بیان مثالی ملموس ، در بسیاری از اتوبوس های شهری یا فروشگاه هایی که در فصل فروش ویژه خود قرار دارند ، دیده ایم که شیشه های مورد نظر ما با کمک برچسب هایی می پوشانند . در نظر اول این کار منطقی نیست ، چرا که با آمدن لایه ای ولو شفاف بر روی شیشه که نور را از خود عبور می دهد ، امکان مشاهده آن سوی شیشه سخت شده و این جسم کریستالی بر خلاف ماهیت خود به جسمی نیمه شفاف ، بدون قابلیت نمایش واضح تصاویر تبدیل می شود . این نکته آنجایی بیشتر اهمیت پیدا می کند که کاربرد شیشه مورد نظر ما صرفاً محافظت از یک مکان در برابر تهدیدات طبیعی یا عبور نور نبوده و لازم است تا رویداد های ورای آن نیز توسل انسان دیده شود . در همین مثال های فوق ، پوشانده شدن کامل شیشه اتوبوس مانع از مشاهده خیابان توسط مسافرین شده که خود حواشی مختلفی را به همراه دارد و یا از سوی دیگر فروشنده ای که ویترین فروشگاه خود را می پوشاند ، اگرچه با هدف جلب توجه و کشاندن مشتری به داخل مغازه چنین کاری را می کند ، اما عملاً با مسدود کردن اصلی ترین جلوه گاه به نمایش گذاشتن محصولات خود ، در جهت کاهش فروش خود گام برداشته است .

با توجه به این توضیحات ، حقیقت امر اینجاست که این نگاره های چسبان ، دارای حفره های پر شمار و منظمی هستند که فقدان آن ها و جای خالی موجود روی کار ، اثر چندانی در نمایش تصویر کلی نمی گذرد . در نتیجه خریدار یا عابری در خیابان که این تصاویر را از دور مشاهده می کنند ، تنها مفهوم اصلی آن را دیده و سوراخ های موجود روی این توری نادیده گرفته می شوند . این در حالیست که مسافرین و افراد داخل فروشگاه قادر به مشاهده بیرون بوده و در مواردی هم حتی از این محصول به عنوان تعدیل کننده نور خارجی استفاده می کنند . ناگفته نماند که در اثر بیشتر شدن شدت نور داخلی محیط از خارج (مانند شب که هوا تاریک و چراغ ها روشن هستند) این محصول کارایی خود را از دست داده و تاثیر فراوانی در کنار چشمه های منیر نخواهد داشت .

با عبور از این توضیحات و آشنایی با مفهوم مش ، باید اذعان کنیم که نحوه چاپ این محصولات بسیار شبیه چاپ بنر بوده و عملاً در یک خانواده جای می گیرند ، لذا بی دلیل نیست که از دستگاه چاپ بنر به عنوان وسیله ی برای تولید مش های گوناگون یاد می کنند .

دستگاه چاپ بنر و مش به عنوان محصولاتی با خروجی های مشابه و کاربردهایی نزدیک به هم ، پس از در بر گرفتن رول پارچه ای ، کاغذی یا پلاستیکی مورد نظر ، با حرکت های رفت و برگشتی نازل رنگ در به تصویر کشیدن این نقوش تاثیر فراوانی دارند . همانطور که در دستگاه بنر گفتیم ، ویژگی هایی در یک دستگاه وجود دارد که سبب می شود محصول مورد نظر ما با کیفیتی بهتر ، سرعتی بالاتر ، هزینه و هَدر رفت کمتر و دردسری محدود برای اپراتور به وجود آیند که هرچه این عوامل تقویت شده و بهتر خودنمایی کنند ، کالای مورد نظرمان نیز بهتر می باشد . در نتیجه اینکه دستگاه چاپ بنر و مش به عنوان عضوی از این خانواده ، می تواند یکی از ده ها دستگاهی که مجموعه نوین تاک به مشتریان خود ارائه کرده است باشد .

در همین رابطه ویژگی های خوبی که برای یک دستگاه چاپ بنر بر شمردیم ، در مورد دستگاه چاپ بنر و مش هم صادق بوده و می توان با عنایت به آن ها ماشین افزاری ایده آل را برای تولید این محصولات خریداری کرد


پرسش و پاسخ ( پاسخ به ایمیل شما نیز ارسال می گردد )

  • ۴۴۲۹۳۹۴۹ - ۰۲۱
  • تهران - بزرگراه جلال آل احمد - بين شيخ فضل ا... و يادگار امام - چهار راه آريافر - پلاک ۳۱۵