دستگاه چاپ بنر لارج فرمت


ntjet.com-largeformat (1).jpg

دستگاه چاپ بنر لارج فرمت

دستگاه چاپ بنر لارج فرمت : امروزه با تجسس در محافل فروش دستگاه های چاپ بنر و گشت و گذار در فضای مجازی با کلید واژه های مربوطه ، یکی از اصطلاحاتی که خودنمایی کرده و در هر گوشه و کناری بدان اشاره شده است ، « لارج فرمت » بودن دستگاه و وجود این ویژگی در ساختار چاپگر مورد نظر می باشد ، لذا بر آن شدیم تا در خصوص این ویژگی که برای برخی از کاربران و متقاضیان خرید این محصولات ناشناخته است اطلاعاتی ساده اما کاربردی را در این یادداشت ارائه دهیم .


چاپگرهای لارج فرمت


لارج فرمت در معنای عمومی خود به هر تصویری که ابعادی بیش از 4×5 اینچ یا 102×127 میلیمتر داشته باشد گفته می شود . این در حالیست که به هر وسیله ای هم که قادر به فرآوری و تولید این تصویر باشد نیز چنین لقبی اعطا می شود ، در نتیجه دوربین های عکاسی با چنین ویژگی هایی نیز در زمره محصولات لارج فرمت قرار می گیرند .

چاپگر هایی با قطع بزرگ یا Large Format Printers که با صفت Wide یا عریض نیز از آن ها یاد می شود ، به هر دستگاهی که به واسطه کامپیوتر ها هدایت شده و به چاپ نگاره هایی روی سطوح ورقه ای با عرض 18 تا 100 اینچ (حدوداً 0.5 تا 2.5 متر) می پردازد اطلاق می گردد ؛ این در حالیست که به چاپگرهایی با توانایی چاپ محصولاتی با عرض بیش از 100 اینچ فوق عریض (Super Wide) یا غول پیکر (Grand Format) گفته می شود .

این محصولات در تولید بنر ، پوستر ، نگاره های تجاری نظیر استندهای نمایشگاهی ، کاغذ دیواری ، پوسته تابلوهای فلکسی یا duratrans ، برچسب وسایل نقلیه عمومی مانند اتوبوس یا قطار مترو ، نقشه های معماری و عمرانی و هر نمایه عریض و طویل دیگری که نیازمند چاپ یکپارچه ، دقیق و با کیفیت است استفاده می شود .


اساس کار دستگاه چاپ بنر لارج فرمت همانند پرینتر های inkjet ، جوهر افشانی و استفاده از تونرهای رنگی می باشد با این تفاوت که به جای چاپ بر روی قطعاتی مجزا (مثلاً کاغذهای A4) ، بر روی رولی غیر منقطع و یکپارچه دست به چاپ می زند ، لذا بی دلیل نیست که در خرید و فروش این محصولات این عرض و دهانه دستگاه است که مورد توجه قرار می گیرد و نه طولی که محدودیتی ندارد . گفتنیست که یکی دیگر از دلایل محبوبیت استفاده از این سخت افزرهای دیجیتالی صرفه اقتصادی آن ها در مقایسه با سایر روش های چاپی در این ابعاد ، به ویژه در تیراژ زیاد می باشد .

 

در هنگام خرید یک دستگاه چاپ بنر لارج فرمت به چه نکاتی توجه کنیم ؟


ما برای شناسایی یک دستگاه بنر لارج فرمت خوب از شاخصی مشخص استفاده می کنیم ، حال هر محصولی از این خانواده که در این چارچوب و زیر لوای شاخص مذکور قرار گرفت محصول مناسبی برای سرمایه گذاریست و هرچه فاکتورهای کمتری از مقیاس ایده آل داشته باشد ، به همان میزان در اولویت های بعدی قرار می گیرد . گفتنیست که برخی از این ویژگی ها عملاً در کسب و کارهایی خاص و یا کوچک کاربرد ندارد ، در نتیجه اینکه هر فرد یا مجموعه ای بنا به سطح نیازمندی ، بودجه و توقعات خود می تواند محصول مورد نظرش را بیاید . در همین رابطه چنانچه ویژگی های مورد نظر را به دو دسته فیزیکی و موجود در ساختار دستگاه و کیفی و حاصل خروجی آن تعریف کنیم ؛ در بخش اول بخش ها و قطعاتی نظیر
• پرژ به منظور صرفه جویی در مصرف رنگ
• سروو موتور ها به منظور صرفه جویی در مصرف برق
• خشک کن کم مصرف
• پارکینگ هد
• هیتر عقب به منظور جلوگیری از چروک شدن
• وزن زیاد دستگاه به منظور عدم وجود تکانه و ارتعاش
• عیب یاب خودکار
• رول باز کن
• و کلید توقف اضطراری
بسیار مهم می باشد . همانطور که میبینیم این قطعات علاوه بر نمود فیزیکی و امکان مشاهده عینی در کاتالوگ دستگاه نیز به چشم می خورند ، در نتیجه می توانید به سادگی ده ها دستگاه چاپ بنر لارج فرمت را با یکدیگر مقایسه کنید . این در حالیست که در بخش دوم که ماحصل فیزیکی آن پس از کار با دستگاه خودنمایی می کند ، سرعت و کیفیت چاپ از اهمیت فراوانی برخوردار است . ناگفته نماند که نیازمند محصولی هستیم که قطعات یدکی آن در بازار به راحتی یافت شود ، دارای نرم افزاری ساده و فهم پذیر برای همه کاربران بوده و قابلیت چاپ بر روی دو رول با متریال های مختلف مانند بنر، فلکس، مش و استیکر را داشته باشد .


پرسش و پاسخ ( پاسخ به ایمیل شما نیز ارسال می گردد )

  • ۴۴۲۹۳۹۴۹ - ۰۲۱
  • تهران - بزرگراه جلال آل احمد - بين شيخ فضل ا... و يادگار امام - چهار راه آريافر - پلاک ۳۱۵