دستگاه چاپ بنر فلورا


ntjetcome-floraprinter.jpg

دستگاه چاپ بنر فلورا

دستگاه چاپ بنر فلورا : یکی از مدل های مختلف دستگاه پرینت کونیکا دستگاه چاپ بنر فلورا است. در واقع می توانیم بگوییم که فلورا یک چاپگر بزرگ با عرض زیاد است که از نظر طول چاپ هیچ محدودیتی نداشته و می توان حتی چندین متر بنر به صورت یکپارچه و بدون قطع و وصلی را در آن به چاپ رساند؛ اما بر خلاف مقوله طول چاپ که در این ماشین نامحدود می باشد عرض این ماشین چاپ محدود کننده آن بوده و حداکثر مقدار آن 320 سانتی متر است. 

بنر های چاپ شده در این دستگاه عموماً دارای ابعاد بزرگی هستند که به همین منظور از این بنر ها در بیشتر موارد برای اطلاع رسانی ، انواع کارهای تبلیغاتی و به کار گیری در محیط های باز شهری استفاده می شود و به همین دلیل است که این دستگاه در رنج ماشین های چاپ out door دسته بندی می شوند. متریال های مختلفی در این ماشین قابل چاپ هستند که به عنوان مثال می توان به انواع بنر ،مش ، استیکر و فلکس اشاره کرد . جالب است بدانید که با اینکه عرض های چاپ در دستگاه چاپ بنر قابل تغییر به اندازه های دلخواه است اما عرض های استانداردی نیز بر اساس عرض های استاندارد متریال های خام در دستگاه های چاپ بنر در نظر گرفته شده است که به ترتیب 150 سانتی متر ، 180 سانتی متر ، 220 سانتی متر ، 250 سانتی متر ، 320 سانتی متر ، 500 سانتی متر و در نهایت 800 سانتی متر می باشند .
کیفیت چاپ در دستگاه های چاپ بنر به نکات مختلفی بستگی دارد اما می توان به جرات به این موضوع اذعان کرد که هد های به کار رفته در دستگاه یکی از مهمترین عوامل در بالا بودن کیفیت چاپ دستگاه می باشد. هد های به کار رفته در دستگاه چاپ بنر فلورا متشکل از 4 هد کونیکا 512 می باشد که قابلیت ارتقا به 8 عدد هد را نیز دارد. هد های کونیکا یکی از برند های معتبر و با کیفیت هد دستگاه چاپ می باشند که دارا بودن 4 هد در دستگاه فلورا نشان می دهد که این ماشین چاپ از چه کیفیت مناسبی برای چاپ برخوردار است.
نکته ای که در اینجا باید در مورد خرید دستگاه چاپ بنر به آن اشاره کنیم این مطلب است که قبل از خرید ابتدا هدف خود از خرید آن را مشخص نمایید تا بتوانید یک انتخاب مناسب و مقرون به صرفه داشته باشید. مهمترین اصلی که در زمان خرید دستگاه باید به آن توجه ویژه داشت سایز و نوع هد موجود در دستگاه می باشد. این دو عامل باعث می شوند تا عوامل دیگری مانند کیفیت چاپ و سرعت دستگاه که آنها نیز آیتم های مهمی برای انتخاب دستگاه مناسب هستند بهترین حالت خود را برای شما داشته باشند. البته ذکر این مطلب نیز خالی از لطف نیست که موضوع مهم دیگری نیز به نام بودجه وجود دارد و شما در نهایت باید بر اساس سقف هزینه خود دستگاه مناسبی را تهیه نمایید. این موضوع مانند فردی است که اَبَر خودرویی لوکس دوست دارد و می داند یکی از بهترین ماشین ها است اما فقط به اندازه یک محصول ارزان وطنی بودجه دارد. در چنین شرایطی فرد مجبور است تا به خرید همان خودروی بی کیفیت قناعت کرده و در حد جیب خود زندگی کند !
از نظر وضعیت بدنه دستگاه چاپ بنر فلورا کاملاً صنعتی و حرفه ای طراحی شده است و دارای مانیتور ال سی دی نیز می باشد . سرعت چاپ در این ماشین مانند سایر دستگاه های چاپ بر اساس کیفیت چاپ و رزولوشن پرینت متفاوت است اما در پایین ترین کیفیت ممکن این دستگاه می تواند با سرعت 60 متر در ساعت بنر ها را چاپ کند؛ این در حالی است که در بالاترین کیفیت چاپ و رزولوشن تصویر سرعت چاپ این دستگاه به 35 متر در ساعت می رسد. این ماشین همچنین دارای دو ردیف فن به منظور استفاده به عنوان سیستم خنک کننده می باشد که در هر ردیف از آنها 13 عدد فن تعبیه شده است.
سیستم خشک کننده دستگاه چاپ فلورا شامل هیتر بزرگی است که سراسر دستگاه را در بر گرفته است و در نهایت از دیگر خوبی های این دستگاه می توان به رول باز کن و رول جمع کن تمام اتوماتیک ، سنسور تشخیص مدیا ، اتوکلین و قابلیت چاپ مواج آن اشاره کرد.


پرسش و پاسخ ( پاسخ به ایمیل شما نیز ارسال می گردد )

  • ۴۴۲۹۳۹۴۹ - ۰۲۱
  • تهران - بزرگراه جلال آل احمد - بين شيخ فضل ا... و يادگار امام - چهار راه آريافر - پلاک ۳۱۵