دستگاه چاپ بنر سرعت بالا


ntjet.com-dastgahebasorat.jpg

دستگاه چاپ بنر سرعت بالا

دستگاه چاپ بنر سرعت بالا : سال ها قبل مَثَل طنازانه در یک کتاب می خواندم که می گفت جوانان چنان تند و سریع رانندگی می کنند که گویی برای زندگی دیگر وقتی نداشته و باید در اندک زمانی همه کارهایشان را انجام دهند ، در حالی که افراد سالخورده و پیر چنان آهسته رانندگی می کنند که گویی تا ابد زنده اند و میخواهند همه کارها سر فرصت انجام شود .

اگرچه شاید در نگاه اول این مثال ارتباطی با دستگاه چاپ بنر سرعت بالا نداشته باشد ، اما حقیقت این است که سبک زندگی جوانان در مورد فوق مدت هاست که همه گیر شده ، در زندگی ما و کیفیت و کمیت آن ریشه دوانیده و همه پدیده های زندگی انسان را تحت الشعاع قرار داده است .

این مسئله که همان سرعت انجام امور است ، از لحظه ای که از خواب بر می خیزیم و به دنبال کارهای روزمره خود می رویم تا زمانی که به بستر باز می گردیم با ما همراه بوده و در رفت و آمد ما در خیابان ها ، غذا خوردن ، انجام کارهای روزانه ، خرید ، دید و بازدید ها و سایر اقداماتی که ممکن است در طول روز انجام دهیم خودنمایی می کند . چاپ بنر هم به عنوان یکی از این امور ، پدیده ایست که بدون وجود دستگاه بنر عملی نشده و چنانچه در پی تولید آن تنها با قدرت دستان بشر باشیم ، باید ساعت ها زمان صرف طراحی و نقاشی آن کنیم ؛ عملی که بدیهیست کیفیت خروجی ماشین آلات و چاپگرهای مخصوص این کار را نیز نخواهد داشت .

با فرض اینکه یک دستگاه چاپ بنر در اختیار داشته باشیم ، اپراتوری که مسئول تبدیل طرح های دیجیتالی روی اسکرین به نگاره هایی فیزیکی می باشد ، نقش چندانی در زمان چاپ نداشته و محدودکننده بزرگ ما در این مثال همان دستگاه مورد نظر لقب خواهد گرفت . در نتیجه مجموعه هایی با تعداد مراجعین زیاد و درخواست های بالا ، برای اینکه رضایت همه مشتریان خود را جلب کرده و آن ها را به مجموعه های رقیب نبازند ، یا باید در خط تولید خود از دستگاه های بیشتری کمک گرفته و با قبول هزینه های جانبی آن ها ، فضا و پرسنل بیشتری را به این کار تخصیص دهند و یا باید از یک دستگاه چاپ بنر سرعت بالا استفاده نمایند که بتوانند در زمان کمتری نیاز کاربران را پوشش دهند .

در چاپ بنر ، پاشش رنگ بر روی سطح بنر ، مش ، فلکسی و دیگر زمینه های رایج و سرعت انجام این کار یک چالش است و سرعت و کیفیت خشک شدن این الوان چالشی دیگر ، چرا که می دانیم اگر این رنگ ها به خوبی خشک نشوند ، روی یکدیگر لغزیده و یا در اثر برخورد با یک جسم ثانویه پخش می شوند ، در نتیجه ممکن است زمان قابل توجهی فقط و فقط صرف ثبت این طرح ها روی زمینه شود . بدیهیست که برای کاهش این زمان و مقابله با این معضل ، تنها کافیست که نحوه خشک شدن این مواد را بهبود ببخشیم . پر واضح است که رنگ با حرارت بیشتر ، زودتر خشک می شود پس وجود هیترهای بیشتر به منزله کاهش این زمان بوده و یکی از نشانه های دستگاه چاپ بنر سرعت بالا می باشد .

به عنوان عامل بعدی شناسایی دستگاه چاپ بنر سرعت بالا هم می توان به قابلیت رد کردن قسمت های سفید اثر اشاره کرد . فرض کنید هد یک دستگاه ذره ذره قسمت های یک بنر را – حتی بدون اینکه روی آن رنگی بپاشد – می پیماید و دستگاه دیگری تنها به سراغ قسمت هایی که باید رنگ شود می رود ؛ در این حالت طبیعیست که دستگاه دوم به علت تجهیز به سامانه رد قسمت های سفید دارای سرعت بیشتری می باشد .

در انتها لازم به ذکر است که اگرچه سرعت چاپ در دستگاه های مختلف قابل تنظیم بوده و می توان با بالا بردن آن ، زودتر به خروجی مورد نظر رسید ، اما نباید فراموش کرد که این کار در دستگاه های ضعیف ممکن است به کاهش کیفیت اثر منجر شود . این در حالیست که به طور کلی می توان گفت دستگاه هایی با هد های که سایز پاشش بزرگتری دارند ، دارای سرعت بیشتری هستند و بالعکس .


پرسش و پاسخ ( پاسخ به ایمیل شما نیز ارسال می گردد )

  • ۴۴۲۹۳۹۴۹ - ۰۲۱
  • تهران - بزرگراه جلال آل احمد - بين شيخ فضل ا... و يادگار امام - چهار راه آريافر - پلاک ۳۱۵