دستگاه چاپ استیکر


ntjetcom-dastgahesticker.jpg

دستگاه چاپ استیکر

دستگاه چاپ استیکر : در این مقاله قصد داریم تا در مورد دستگاه چاپ استیکر صحبت کنیم و این دستگاه پر کاربرد را بیشتر مورد بررسی قرار دهیم ، اما موضوعی که در این میان حائز اهمیت است این می باشد که دستگاه های چاپ استیکر به واسطه وجود و اهمیت و کاربری فراوان استیکرها مورد توجه قرار گرفته اند ؛ پس شاید بهتر باشد کمی در مورد استیکر ها صحبت کرده و بگوییم که استیکر چیست ؟ چه کاربردی دارد و چگونه چاپ می شود ؟

استیکر ها متریال هایی هستند که از جنس PVC بوده و پشت آنها مانند لیبل های چسبدار است و به همین دلیل می توانند جایگزین مناسبی برای کاغذ های دیواری به شمار بیایند. از استیکر ها در زمینه های بسیاری از جمله تبلیغات در فضاهای داخلی و خارجی استفاده می شود و به واسطه آنها می توان طرح های زیبایی را بر روی دیوار ها و مکان های دیگری مانند نمایشگاه ها و حتی اتوبوس ها ایجاد کرد.

از خصوصیت ها و ویژگی هایی که استیکر ها دارند قابلیت شستشوی آنها است که این امتیاز باعث می شود یک استیکر در صورت تمیز شدن مرتب همیشه نو و تازه بماند ، آسیب نبیند و از بین نرود ؛ همچنین استیکر ها با صرف هزینه اندکی تولید می شوند و این امر باعث می شود بتوانید با کمترین مبلغ ممکن بهترین دکوراسیون را طراحی و اجرا نمایید. از دیگر ویژگی هایی که استفاده از استیکر ها را آسانتر و پر کاربردتر نموده است قابلیت نصب یا چسبیدن آنها بر روی اکثر سطوح است؛ استیکر ها بر روی سطوحی از جنس رنگ روغن، پلاستیک ، گچ ، مولتی کالر ، شیشه ، ام دی اف و بسیاری جنس های  دیگر قابل نصب و چسبیدن هستند.

حال در ادامه صحبت درباره استیکر ها و دستگاه چاپ استیکر قصد داریم که انواع آنها را به عنوان پدیده هایی عموماً از زیر شاخه دستگاه چاپ بنر نام برده و توضیح دهیم. اولین نوع از استیکر ها انواع شیشه ای آنها هستند. استیکر های شیشه ای کاملاً شفاف بوده به نحوی که از دو طرف دید دارند ؛ از این استیکر ها در زمان ها و مکان های خاصی استفاده می شود . نوع دیگر آنها استیکر های شیری هستند که به مراتب از محبوبیت بالاتری نسبت به انواع شیشه ای استیکر ها برخوردارند. رنگ زمینه در این نوع سفید بوده و این متریال های پشت چسب دار برای مصارف مختلفی که اغلب به منظور تبلیغات می باشد استفاده می شوند.

حال که مقداری درباره استیکر ها صحبت کردیم در ادامه به معرفی یکی از دستگاه های چاپ استیکر می پردازیم. دستگاه رولند مدل TrueVIS VG-640 یکی از مناسب ترین دستگاه های چاپ می باشد که می توانید به راحتی از آن برای چاپ استیکر استفاده کنید. این چاپگر که از تکنولوژی چاپ پیزوالکتریک استفاده می کند می تواند استیکر ها را تا عرض 1600 میلیمتر چاپ کند و کیفیت و وضوح این دستگاه در هنگام چاپ در حدود 900 نقطه در اینچ ( dpi ) می باشد.

از جمله ویژگی های متعدد این دستگاه چاپ استیکر می توانیم به سرعت برش آن که در حدود 10 تا 300 میلیمتر بر ثانیه است و همچنین دقت نرم افزاری برش آن که چیزی در حدود 0.025 میلیمتر است اشاره کرد. مقدار مصرفی برق این دستگاه و در واقع توان مصرفی آن در زمان کار و چاپ استیکر تقریباً معادل 1280 وات می باشد ؛ البته ذکر این موضوع نیز خالی از لطف نیست که در زمان استند بای دستگاه یا همان حالت Sleep توان مصرفی آن بسیار پایین آمده و چیزی در حدود 40 وات می باشد. این دستگاه همچنین جزو دستگاه های کم صدا دسته بندی می شود زیرا میزان صدای تولیدی آن در حالت کار و چاپ 64 دسیبل یا کمتر است و همچنین زمانی که دستگاه در حال آماده به کار می باشد اما چیزی چاپ نمی کند صدای تولیدی آن 41 دسیبل یا کمتر خواهد بود.

همانطور که می دانید شرایط محیطی مناسب برای دستگاه از موارد ضروری می باشد که در بهبود عملکرد و بالا رفتن طول عمر مفید آن کاملاً موثر خواهد بود. شرایط محیطی مناسب این ماشین در زمان روشن بودن دمایی حدود 20 تا 32 درجه سانتیگراد و رطوبتی معادل 35 تا 80 درصد و در حالت خاموش دمایی بین 5 تا 40 درجه سانتی گراد و رطوبت 20 تا 80 درصد می باشد.

پرسش و پاسخ ثبت شده : ۱ مورد

امیرحسین - 1398/09/14

قیمت؟


پاسخ مدیر سایت - 1398/09/14

سلام، با توجه به عرض و هد دستگاه قیمت های متفاوتی موجود هست، که شروع قیمت از 60 میلیون تومن هست


پرسش و پاسخ ( پاسخ به ایمیل شما نیز ارسال می گردد )

  • ۴۴۲۹۳۹۴۹ - ۰۲۱
  • تهران - بزرگراه جلال آل احمد - بين شيخ فضل ا... و يادگار امام - چهار راه آريافر - پلاک ۳۱۵