دستگاه وینیل


ntjetcom-dastgahechappevinyl.jpg

دستگاه وینیل

دستگاه وینیل : از نخستین دفعاتی که انسان مطلبی را روی پوست یک حیوان یا لوح های گِلی نگاشت ، نصب آن بر روی تکیه گاهی عمودی مانند یک دیوار از اصلی ترین راه های نمایش اطلاعات و دسترسی بیشتر و بهتر همگان به آن بوده است .

تبلیغات بصری

این رویه که تا دوران ما نیز ادامه داشته است ، سبب گردیده تا وقتی نگاره ای را بر روی یک تکیه کاغذ چاپ می کنیم (مثلاً پوستری از یک منظره ، فردی سرشناس یا متنی آموزنده) ، با نصب آن بر روی یک دیوار به واسطه چند تکّه چسب نواری مقدمات دیده شدن آن را فراهم کرده و بدین واسطه علاوه بر تضمین سلامت این محصول به مدتی طولانی تر ، توجه افراد بیشتری را نیز به آن جلب کنیم !

طبیعیست که تبلیغات بنا به ماهیت خود که همواره در پی جلب توجهات بیشتری می باشند از دیرباز حساب ویژه ای روی اینگونه محصولات باز کرده و با درج نام ، لوگو ، شعارهای تجاری یا راه های ارتباطی با مجموعه مُبلغ ، در پی اشاعه بیشتر کالا یا خدمات مورد نظر می باشد .

استیکر و مش ، خروجی دستگاه  وینیل

در همین رابطه تصور کنید که اگر به جای کاغذ های معمولی از مدیایی استفاده شود که ساختاری شبهه پلاستیکی داشته و در برابر آب ، شستشو و به طور کلی رطوبت و تغییرات جوی ، تابش خورشید ، تنش یا خراشیدگی و سایر عواملی که سلامت فیزیکی آن را تهدید می کند مقاوم باشد ، توانایی نمایش رنگ ها با کیفیت بالایی را داشته باشد ، برش پذیر بوده و بتوان به آن شکل داد ، عمر بالایی داشته و بتوان روی سطوح مختلفی آن را نصب کرد ، تبلیغات با چه بازدهی قابل توجه تری به نتیجه می رسند .

در همین رابطه وینیل با نام شیمیایی اتنیل محصولی از خانواده اتیلن هاست که چنانچه با مواد دیگری ترکیب شود ، به حصول مواد اولیه ای نام آشنا مانند پلی وینیل کلراید یا PVC که در ساخت لوله ، پوشش بام ، کف و دیوار پوش استفاده می شود می انجامد .

چاپ وینیل چیست

منظور از چاپ وینیل ، چاپ دیجیتال با کمک دستگاه های لارج فرمت است که بر روی مدیایی از این جنس ، پس از تقویت شدن به کمک لایه ای از لمینت سرد و بواسطه چسب هایی قدرتمند ، از 3 تا 5 سال می توانند سرویس دهی کند .

در سازوکار دستگاه وینیل ، چنانچه چاپ دیجیتال پایه آب باشد ، این محصول با پلاتر چاپ شده و مدیایی متناسب با فضاهای داخلی یا ایندور می باشد .

در غیر این صورت یا دیجیتال الکتریکی بوده که حلالش سالونت می باشد یا جوهر افشان است که اکو سالونت به رقیق یا پاک کردن مفاهیم ، طرح و نقوش روی آن می انجامد .

طبیعیست که به دلیل عدم وجود این محصولات به صورت طبیعی در فضاهای باز (مثلاً عدم بارش بارش بارانی تینری) می توان از این محصولات در خارج از محیط یک ساختمان نیز استفاده کرد .

اتوبوس های شرکت واحد یا بی آر تی به عنوان شاخص ترین مشتریان این محصولات، نمونه های سازگار با رطوبت و ضد آب وینیل را بر روی تن خود می بینند .

آشنایی بیشتر با وینیل

این محصولات در انواع و اقسام مختلف و تحت تقسیم بندی هایی متعددی معرفی می شوند اما می توان زمینه شفاف ، مات ، براق و زمینه سفید (شیری) را از مهمترین تقسیم بندی های آن ها دانست .

وینیل های چاپی که با نام استیکر نیز آن ها را میشناسیم با قابلیت نصب بر روی خودروها ، یخچال های فروشگاهی ، شیشه های ساختمانی ، دیوار مراکز خرید یا هر سطح صاف و صیقلی دیگری که بتوان این محصول را به صورت یکپارچه روی آن پخش کرد ، به عنوان پدیده ای تبلیغاتی استفاده می شوند .

با گذر از توضیحاتی که در معرفی این محصولات می توان داد ، باید گفت که وظیفه چاپ این محصولات بر عهده دستگاه های چاپ بنر از نوع سالونت و اکو سالونتی می باشد که عمدتاً ساخت آمریکا ، چین ، کره ، ژاپن و دیگر کشورهای صنعتی سرشناس می باشند . در همین راستا محصولات کمپانی های اچ پی ، اپسون ، میماکی ، موتو و رولند به عنوان برندهای چاپگرهایی سرشناس این حوزه  ، وظیفه تولید این محصولات را بر عهده دارند .

دستگاه وینیل به تنهایی وجود خارجی نداشته و می توان آن را یک دستگاه چاپ بنر با قابلیت درج تصاویر بر روی مدیاهای دیگری همچون مش ، استیکر ، فلکسی های بک لایت و صد البته خود بنرهای معمولی دانست .


پرسش و پاسخ ( پاسخ به ایمیل شما نیز ارسال می گردد )

  • ۴۴۲۹۳۹۴۹ - ۰۲۱
  • تهران - بزرگراه جلال آل احمد - بين شيخ فضل ا... و يادگار امام - چهار راه آريافر - پلاک ۳۱۵