دستگاه بنر زار


ntjet.com-dastgahechappebannerexaar.jpg

دستگاه بنر زار

دستگاه بنر زار : اگر از یادداشت های قدیمی تر وبگاه پیش روی – نوین تاک -  با ما همراه بوده باشید حتماً به خاطر می آورید که مطالبی در خصوص نام و آوازه کمپانی های چاپ دستگاه بنر عرضه و به این نکته اشاره شد که عدم آشنایی گوش مخاطبین عام با نام بسیاری از آن ها عاملی بر عدم مرغوبیت و اعتبار این محصولات ، به ویژه نزد متخصصین و کاربران ثابت این حرفه خاص نمی باشد .

در همین رابطه مجموعه «زار» به عنوان یکی از اسامی فوق الذکر ، با اینکه شاید تداعی کننده معنا و برند خاصی در ذهن مردم عادی نباشد ، اما با وجود تولید ماشین آلاتی کم مصرف و پر فایده ، ارزان ولی کاربردی ، کوچک اما با توانایی بالا منجر به چاپ بنرهایی توسط تولیدکنندگان کوچک و بزرگ شده است که می توانیم رد آن ها را در گوشه گوشه شهرمان بیابیم .

کمپانی زار با نام کامل Xaar plc ، یکی از بزرگترین عرضه کنندگان هد های صنعتی چاپگرهای جوهرافشان بوده که همینک در کمبریج انگلستان مستقر می باشد . این مجموعه که در سال 1990 عملاً پای به عرصه وجودی گذاشت ، در حقیقت ماحصل تحقیقاتی در خصوص پرینترهای ink یا جوهر افشان توسط AMI (American Megatrends International) می باشد . این مجموعه که از سال 1997 وارد بورس لندن شده است ، توانسته در کمتر از یک دهه بعد از این تاریخ جایزه ملکه برای نوآوری در حوزه چاپگرهای جوهرافشان را دریافت نماید . کمپانی زار که هم اکنون بیش از 600 کارمند دارد ، با ورودی 100 میلیون یورویی ، درآمد عملیاتی 12 میلیون یورویی و همچنین درآمد خالص 11 میلیون یورویی ، اگرچه در برابر غول های صنعتی دنیا حرفی برای گفتن ندارد ، اما به دلیل اینکه به عنوان کسب و کاری کوچک محصولاتی استاندارد و کاربردی به مشتریان خود ارائه می دهد ، در سطح خود و حوزه فعالیتش حتی در زمره ثروتمندترین نهاد ها نیز جای گرفته است .

 

با توجه به اینکه کمپانی های مختلف در زمینه های گوناگون محصولات متنوعی را تولید می کنند ، اما به صورت دوره ای گاهی پیش می آید که یکی از محصولات آن ها نسبت به سایر خروجی های خط تولید دارای کیفیت و شرایط فروش بهتر و به تأسی از آن محبوبیت بیشتری می شود . به عنوان مثال نام مجموعه «فولکس‌واگن» با یکی از محصولاتش تحت عنوان "گلف" آنچنان درمی آمیزد که گاهی افرادی با مشاهده دیگر محصولات این کمپانی آن را گلف خطاب می کنند و یا مجموعه ای مانند «اپل» که دارای محصولات متنوعی مانند انواع کامپیوترهای شخصی ثابت یا قابل حمل ، پلیر ، تبلت ، ساعت و دیگر سخت افزارهای هوشمند می باشد ، با نام آیفون به عنوان یکی از پرفروش ترین محصولاتش قرابت بیشتری داشته و زمانی که از اپل فردی خاص صحبتی به میان می آید ، به دلایل مختلف می توان حدس که منظور تلفن همراه وی از این خانواده پرجمعیت می باشد .

این توضیحات مقدمه ای بود تا بگوییم در عرضه دستگاه بنر زار هم محصولی وجود دارد که درصد قابل توجهی از فروش و آوازه این سامانه را بر دوش کشیده و با داشتن شرایط ایده آلی که در طراحی ، تولید ، فروش و خدمات پس از آن دارد به نمادی برای این مجموعه تبدیل شده است ، دستگاه بنر زار 128 .

از مهمترین علل محبوبیت دستگاه بنر زار 128 می توان به قیمت ارزان ، وجود قطعات یدکی در تعداد زیاد با هزینه ای کم و نهایتاً ساختاری ساده که به تربیت تعداد بیشتر متخصصین و تعمیرکاران حرفه ای می انجامد اشاره کرد . طبیعتاً این شرایط نظر هر داوطلب خریدی را جلب می کند ، اما از سوی دیگر بهترین محصولات ساخت دست بشر هم ایراداتی دارند که تحمل برخی از آن ها سلیقه ای بوده (عده ای توانایی و تمایل تحمل یا نادیده گرفتن این مشکلات را داشته و آن را می خرند و یا ندارند و به سراغ دستگاه ایده آل خود می روند) ، بخشی از آن ها به کمک عوامل خارجی قابل تقلیل یا حل شدن می باشند و یا به کلی این عیوب برای کاربر مهم نبوده و این شخص با توجه به پرداخت قیمتی ارزان ، پی چنین مشکلاتی را پیش از به دست آوردن محصول به تن خود می مالد .  

به عنوان مثال در همین دستگاه بنر زار ، عده ای سرعت پایین این دستگاه در برابر ماشینی همچون کونیکا 512 را عاملی مبتنی بر ضعف آن می دانند و یا معتقدند که در هوای سرد نمی توان خروجی ایده آلی از این دستگاه بیرون کشید . در پاسخ به این شبهات باید به این نکته اشاره کنیم که آیا قیمت امکانات دستگاه رقبایی که از آن ها یاد می کنید با دستگاه مورد نظر ما یکیست ؟ اگر چنین نیست این مقایسه هم نسبی بوده و ممکن است تنها رقابت بر سر سرعت را به نفع دیگری اعلام کند . از سویی دیگر می توان با تنظیم دما و اجازه گرم شدن محیط پیش از انجام عملیات ، فرصت راه اندازی و در شرایط ایده آل قرار گرفتن دستگاه را به آن بدهیم ، دقیقاً همانطور که یک خودرو نیز پیش از حرکت نیاز به گرم شدن دارد .


پرسش و پاسخ ( پاسخ به ایمیل شما نیز ارسال می گردد )

  • ۴۴۲۹۳۹۴۹ - ۰۲۱
  • تهران - بزرگراه جلال آل احمد - بين شيخ فضل ا... و يادگار امام - چهار راه آريافر - پلاک ۳۱۵