دستگاه بنر


ntjet.com-dastgahebanner.jpg

دستگاه بنر

دستگاه بنر ماشینی صنعتی است که به منظور چاپ طرح روی بنر در عرض های مختلف از آن استفاده می شود . بکارگیری این ماشین صنعتی تنها در چند سال گذشته افزایش یافته است در حالی که اگر به دو دهه سال قبل نگاهی بیندازیم کمتر سراغی از این دستگاه در داخل ایران می توانستیم بگیریم ، ولی در حال حاضر استفاده از خدمات ارائه شده توسط این دستگاه ها برای عموم مردم امکان پذیر است .

نحوه عملکرد دستگاه بنر

 روند کار این دستگاه بسیار ساده است به گونه ای که بعد از دریافت طرح توسط اپراتور و قرار دادن بنر خام در آن طرح را روی آن چاپ می کند ، البته همین روند ساده نیازمند انجام مراحلی است که به آن ها اشاره می کنیم . اپراتور دستگاه بعد از دریافت طرح از مسئول سفارشات آن ها را بررسی کرده تا هیچ گونه ایرادی از لحاظ ظاهری یا نگارشی در آن وجود نداشته باشد . بعد از بررسی های نهایی وی طرح را وارد نرم افزار ریپ می کند تا به یک فایل قابل چاپ تبدیل شود (قابل ذکر است که این نرم افزار بخش مهم و حیاتی در کار با دستگاه چاپ بنر است). در نرم افزار ریپ میزان Pass برای چاپ را مشخص می کنند ، در واقع تعیین میزان Pass مشخص کننده تعداد دفعاتی است که قسمت های مختلف چاپ تکمیل می شود . برای مثال اگر دستگاه را روی1pass تنظیم کنیم هر قسمت از چاپ تنها در یک مرحله تکمیل می شود ، در حالیکه اگر آن را روی2pass قرار دهیم فرآیند چاپ کاملاً متفاوت خواهد بود . در پس 2 و در مرحله اول لایه ای نازک از طرح روی بنرچاپ می شود و در مرحله بعد با ایجاد لایه ای پررنگ‌ تر لایه اول کامل می شود . هر مقدار که میزان Pass بالاتر رود به همان میزان کیفیت طرح چاپ شده نیز بهتر شده و در عین حال میزان مصرف جوهر و هزینه‌های چاپ نیز بالا خواهد رفت . به علاوه پس های بالاتر نسبت به پس های کمتر زمانبرتر هستند تا جایی که اپراتور دستگاه شاید مجبور شود تا بیشتر از یک شیفت کاری کار کند . با صدور دستور چاپ از سوی اپراتور دستگاه چاپ را شروع می کند و کرییج آن در حالت آماده به کار قرار می گیرد . با حرکت کرییج به صورت افقی و در هر مرحله یک پاس از فرآیند چاپ تکمیل می شود و غلطک ها و رول بازکن ها با تکمیل آن کل بنر را یک پاس به جلو می برند ؛ این عمل بارها و بارها تکرار می‌شود تا کل طرح را روی بنر چاپ کند . در حین پایین آمدن بنر ، دستگاه رنگ آن را توسط هیتر و فن خشک می کند تا بنر توسط دستگاه رول جمع کن آماده تحویل به مشتری شود .

 

انواع دستگاه چاپ بنر از لحاظ نوع جوهر مصرفی

نوع پیگمنت : این دستگاه بنر هایی با حداکثر عرض یک و نیم متر را پشتیبانی می‌کند و جوهر مصرفی آن نیز بیشتر از نوع حلال در آب بدون رنگ ، بو و با کمترین تأثیرات مخرب محیط زیستی می باشد . پیکسل های چاپ شده توسط این دستگاه بسیار ریز و کمرنگ است و سرعت چاپ آن نیز بسیار پایین است به طوری که در هر ساعت کمتر از ۵ متر را چاپ می کند ، در واقع می‌توان آن ها را به نوعی پرینترهای خانگی در سایز بزرگتر معرفی کرد .

نوع اکو سالونت و مید سالونت با جوهر مخصوص برای پارچه : این دستگاه بنرهایی را با حداکثر عرض 3.2 متر را پشتیبانی می کند . شما با آن قادر هستید تا به طور متوسط چیزی در حدود ۲۵ متر در ساعت را روی مواد مختلف طرح بزنید . در صورتی که از جوهرهای استاندارد شرکت سازنده در دستگاه استفاده کنید باید قیمت بالایی را برای آن ها پرداخت کنید . استفاده از جوهر های غیر شرکتی به این منظور می تواند هزینه های شما را در این نوع از دستگاه تا حدود زیادی کاهش دهد .

دستگاه با جوهر سالونت : جوهر دستگاه از نوع حلال ویژه است به نحوی که برای محیط زیست مناسب نبوده و بوی زیادی نیز ایجاد می‌کند ؛ شما با آن قادر خواهید بود تا روی متریالی به عرض ۷ متر نیز طرح ایجاد کنید . کیفیت طرح های اجرا شده توسط این دستگاه عالی بوده و شما می توانید آن ها را در دو نوع پیکسل ریز و درشت ایجاد کنید . سرعت این دستگاه به هیچ وجه قابل مقایسه با انواع قبلی نیست چرا که می تواند در هر ساعت ۲۵۰ متر بنر را چاپ کند . علاوه بر سرعت بالا قیمت پایین جوهر آن نیز مزیتی برای آن محسوب می شود .


پرسش و پاسخ ( پاسخ به ایمیل شما نیز ارسال می گردد )

  • ۴۴۲۹۳۹۴۹ - ۰۲۱
  • تهران - بزرگراه جلال آل احمد - بين شيخ فضل ا... و يادگار امام - چهار راه آريافر - پلاک ۳۱۵