ارور های دستگاه چاپ بنر


ntjetcom-erorrhayedastgah.jpg

ارور های دستگاه چاپ بنر

ارور های دستگاه چاپ بنر : می دانیم که error یا خطا  در دستگاه های مکانیکی و دیجیتالی به معنای اعلام عدم انجام صحیح کارها یا وجود یک مشکل با پتانسیل تخریب سیستم بواسطه پخش یک صدا ، نمایش یک پیام روی صفحه نمایش ، عدم ادامه فعالیت ، تغییر در چراغ ها و ایجاد فضایی که پیش از شروع دردسرها خبری از آن نبود ، می باشد .

در همین رابطه دستگاه های چاپ بنر نیز به عنوان محصولاتی که هم به صورت نرم افزاری و هم به صورت مکانیکی با چالش هایی روبرو هستند ، در مواردی از ادامه فعالیت باز ایستاده و رسیدگی فوری ، با ریسک پایین و اصولی به آن ها تنها را تعمیرشان می باشد .

در ادامه این یادداشت قصد داریم تا به بررسی چندی از خطاهای رایج در دستگاه های چاپ بنر بپردازیم ، اما یادتان باشد که اگرچه ارور های دستگاه چاپ بنر با برندهای گوناگون که عموماً به صورت نوشتاری روی صفحه نمایش ظاهر می شوند ممکن است یکی نباشد ، اما عموم مشکلاتی که برای آن ها به وجود می آید ریشه یکسانی دارند .

در نتیجه اینکه بدون تعصب یا تأکید روی مدل خاصی از این ماشین آلات ، به کلی گویی در خصوص این مشکلات پرداخته ایم .

 

 • ارور The authorization data is incorrect . system can not work normally

این اخطار که می توان آن را بدین ترتیب ترجمه کرد « داده های سوابق نادرست است. سیستم نمی تواند به طور عادی کار کند » ، در حقیقت زمانی نمایش داده می شود که دانگل پشت کیس معیوب بوده و یا ارتباط بین کریج و بُرد قطع شده باشد .

در چنین شرایطی هم بررسی اتصالات ساده ترین راه غلبه بر این مشکل (در صورتی که مشکلی ساختاری و پیشرفته تری نداشته باشد) است .

 

 • ارور Carriage card found error

این اخطار هم که به معنای «خطای عدم یافتن کریج» می باشد اصولاً در دو موقعیت کلی پدیدار می شود :

 1. در اثر اشتباه در نصب نرم افزار و عدم شناسایی قطعات توسط کامپیوتر
 2. وجود مشکلات سخت افزاری در دانگل برد

 

 • ارور عدم فرمان پذیری و حرکت موتورهای دستگاه

همانطور که گفته شد در هنگام مواجه با اخطاری در دستگاه چاپ بنر ، توجه به هر دو جنبه نرم افزاری و سخت افزاری دستگاه مورد توجه است ، اما با این حال بررسی مشکلات غیر فیزیکی و مرتبط با برنامه های کاربردی این وسیله در اولویت قرار دارد .

با گذر از این توضیحات گاهی فرمانی را صادر می کنیم که دستگاه قادر به اجرای آن نبوده و یا تعلل محسوسی در کار آن می بینیم .

در چنین شرایطی پس از اینکه از عدم خطا در نرم افزار اطمینان حاصل کردیم ، به سراغ موتور و سرودستگاه رفته و پاورهای تأمین کننده برق ورودی را چک می کنیم .

طبیعیست که گاهی ریشه مشکلات در ناهمخوانی هایی اینچنینی باشد که با یک بازرسی سطحی و بررسی اتصالات به رفع مشکل می انجامد ؛ چنانچه این فعالیت ها به نتیجه نرسید برقراری ارتباط با یک کارشناس یا تکنسین را در دستور کار قرار دهید .

به عنوان مثال زمانی که با سنسورهای رول بازکن به مشکل خورده و این بخش وظیفه خود را به خوبی انجام نمی دهد ، بررسی چشم رول بازکن ، چرخدنده های مرتبط با آن  و سیستم های برقی از جمله اقداماتی مقدماتیست که کاربر غیر متخصص و نا آشنا به امور فنی هم می تواند نیم نگاهی به آن داشته باشد .

 

 • ارور Carriage can`t move to the position

یکی از مهمترین دغدغه های اپراتوران دستگاه های بنر عدم حرکت کریج می باشد . در مواردی که نمایشگر خطای «کریج نمی تواند به محل مورد نظر حرکت کند» ظاهر می شود ، باز هم مشکلات سخت افزاری به ویژه کابل USB و اتصالات چاپگر به کامپیوتر مورد توجه قرار می گیرد .

عدم انتقال نیروی لازم توسط برق ورودی یا فیبرهای نوری نیز از دیگر عللیست که می تواند به پیدایش ارور های دستگاه چاپ بنر ختم شود .

 

 • ارور Not found security dog

چنانچه با تعویض سیستم هم ارور «سگ نگهبان پیدا نشد» پدیدار گشت ، به احتمال زیاد مین برد دستگاه سوخته و نیاز به تعویض آن دارید .

صد البته گفتنیست که پیش از تعویض قطعات مهم و گاه گرانقیمت بواسطه ارور های دستگاه چاپ بنر ، حتماً از نظرات کارشناسی مجرّب به صورت حضوری استفاده کنید .

 

 • ارور Retry در حین کار

می توان با درصد بالایی ادعا کرد که هرجا در حین کار با یک کامپیوتر و سخت افزاری خارجی با این مورد مواجه شدید ، اتصالات نامطمئن و بی ثبات دلیل وقفه در انتقال اطلاعات است .

این پدیده که حتی در هارد درایو های معمولی نیز دیده می شود ، علاوه بر برهم زدن تمرکز شما ، تبعاتی را نیز برای دستگاه و رایانه به همراه دارد ، لذا با یافتن و برطرف کردن مشکلات از این تهدید بالقوه جلوگیری کنید .

 • ارور Can not export the picture in the version در مین تاپ

توجه به نام فایل که حتماً باید انگلیسی بوده و با فرمت استاندارد فتوشاپ ذخیره شود .

 • ارور Failed to creat filber communication

در پاره ای موارد پیام ارورها روشن و صریح می باشد . به عنوان مثال در این مورد زمانی که در خصوص « ایجاد ارتباط با فیبر نوری با شکست مواجه شد» پدیدار می شود ، می توان حدس زد که باید چه قسمت های را چک کرد ؛ با این حال با عدم تغییر در مشکل به وجود آمده تماس با متخصصین امر در دستور کار قرار می گیرد .


پرسش و پاسخ ( پاسخ به ایمیل شما نیز ارسال می گردد )

 • ۴۴۲۹۳۹۴۹ - ۰۲۱
 • تهران - بزرگراه جلال آل احمد - بين شيخ فضل ا... و يادگار امام - چهار راه آريافر - پلاک ۳۱۵